Osiągnięcia

„Są takie czyny w życiu człowieka, które mimo dużych wcześniejszych osiągnięć na różnych płaszczyznach niwelują te osiągnięcia” (wyrok WSA w Warszawie z 29 marca 2007r, VI SA/Wa 172/07*).

– – –

* Cytowane orzeczenie zapadło na gruncie następującego stanu faktycznego i prawnego: Grzegorz K., będąc sędzią Sądu Rejonowego w W., w dniu 29 lipca 2004r bezpośrednio po kolizji drogowej, w której uczestniczył, kierując samochodem osobowym, oddalił się z miejsca kolizji i spożywał alkohol, czym utrudnił czynności związane z ustaleniem okoliczności tejże kolizji drogowej. Śledztwo przeciwko Grzegorzowi K. o czyn z art. 178a § 1 k.k. [tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – przyp. Quake] zostało umorzone wobec braku dostatecznych dowodów popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu przestępstwa. Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w W. w orzeczeniu z 13 marca 2006r uznał Grzegorza K. winnym przewinienia dyscyplinarnego i wymierzył karę dyscyplinarną nagany. Orzeczenie to utrzymał w mocy Sąd Najwyższy – Sąd Dyscyplinarny wyrokiem z 30 sierpnia 2006r (jeszcze przed wydaniem tego orzeczenia Grzegorz K. przestał być sędzią). 28 listopada 2005r Grzegorz K. wystąpił do Okręgowej Rady Adwokackiej w W. z wnioskiem o dokonanie wpisu na listę adwokatów. Uchwałą z dnia 19 października 2006 r. ORA postanowiła wpisać Grzegorza K. na listę adwokatów tej izby. Następnie Minister Sprawiedliwości wydał decyzję z 19 grudnia 2006r, w której sprzeciwił się wpisaniu Grzegorza K. na listę adwokatów. Skarga Grzegorza K. na decyzję Ministra Sprawiedliwości została oddalona na mocy cytowanego wyroku WSA z 29 marca 2007r.

Komentarzy 12 to “Osiągnięcia”

 1. Quake Says:

  Przypomina się cytat z klasyka: „deserve’s got nothin’ to do with it” (6:49) 😉

 2. Olgierd Says:

  Się żyje 😉

 3. Quake Says:

  No masz 😉

 4. Boguś W. Says:

  „Są takie czyny w życiu człowieka, które mimo dużych wcześniejszych osiągnięć na różnych płaszczyznach niwelują te osiągnięcia” (wyrok WSA w Warszawie z 29 marca 2007r, VI SA/Wa 172/07*).

  – – –

  Wystarczy usiąść przy innym komputerze, a już orzecznictwo nabiera technorumieńców.

  – – –

 5. foma Says:

  Ojojoj, F.O.M.A. zaatakowało i blog Pana Radcy! 😯

 6. Quake Says:

  @Boguś W.: technorumieńce? Brzmi nieźle 😉

  @foma: eeetam, od razu zaatakowało. Nie przesadzajmy – to tylko standardowe zabawy z WordPressem 🙂

 7. basia Says:

  …Komentarze też tak przeżuwa? ten łotr?… 😮 😉

 8. Quake Says:

  Niestety chyba jest wszystkożerny 😉

 9. Boguś W. Says:

  Albo pod wrażeniem filozoficznej wypowiedzi sądu, albo pod wpływem Firefoxa, blog stał się grzeczny i ułożony – przestał pluć kodem.

 10. PAK Says:

  Swoją drogą, tak do tego zerkam raz jeszcze i w sumie się dziwię. Wydawało mi się, że ludzkie osiągniecia i przewiny nie mają cech tak ‚arytmetycznych’, że się znoszą, jeśli są o przeciwnych znakach. Wydawało mi się, że one trwają obok siebie. A kwestie dostępu do zawodów takich, jak zawód adwokata, to jeszcze inny problem.

 11. Quake Says:

  @Boguś W.: ciekawostka polega na tym, ze blog się grzeczny po potraktowaniu IE 😯

  @PAK: być może nie wyrażono tego dostatecznie zręcznie ale wydaje mi się, że można to zdanie odczytywać tak jak o tym napisałeś: one trwają obok siebie ale czasem ta jedna wpadka powoduje, że adwokaturze można zapomnieć…

 12. pak4 Says:

  Bo i to uwaga była taka na granicy filozofii. Treść decyzji, w przełożeniu na nie wpisanie na listę adwokatów jest dla mnie zrozumiała, może dyskusyjna, ale akceptowalna i nie budząca nawet takiego sprzeciwu jak ten z 19:15 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: