Przeludnienie

Służba Więzienna niedawno poinformowała, że „liczba osadzonych zakwaterowanych w zakładach karnych i aresztach śledczych przekroczyła w skali kraju ogólna pojemność tych zakładów i aresztów (…). Według stanu na dzień 12 kwietnia 2010r zaludnienie zakładów karnych i aresztów śledczych w skali kraju wynosi 102,6%”.

Komentarzy 12 to “Przeludnienie”

 1. Boguś W. Says:

  Polskie więziennictwo po raz kolejny po stachanowsku przekracza normy! 🙂

 2. foma Says:

  A jak to się rozkłada regionalnie?

 3. Pjaj Says:

  Ciekaw jestem jak wobec swojej oficjalnej informacji Służba Więzienna będzie się bronić w sprawach o zadośćuczynienie za niehumanitarne traktowanie więźniów.

 4. Quake Says:

  @Boguś W.: a nasze zegarki są najszybsze na świecie 😉

  @foma: służę linkiem

  @Pjaj: na razie informacja ma znaczenie dla wszystkich ubiegających się o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Ale zapewne za chwilę zaczną się i pozwy.

 5. foma Says:

  hm… w kobiecych jakby luźniej… 🙄

 6. Quake Says:

  Ale cele koedukacyjne raczej nie wchodzą w rachubę… 😉

 7. babcia Barbie Says:

  Łomatko, chyba ich nie wypuszczą za dobre sprawowanie i spanie po dwóch w jednym łóżku….

 8. Quake Says:

  To raczej nie grozi… 😉

 9. basia Says:

  …a ‚oni’ gonią za dwoma (czy trzema) celebrytami-złodziejaszkami – tymi od napisu… 🙄

 10. Zodndrak Says:

  Na jednym z oddziałów w Rzeszowie jest ponad 140 %. Poza tym z wykazu wynika, że nie są do niego wliczone tzw. „N”. Ciekawe jakie tam jest zaludnienie.

  W kraju, w którym uważa się, że najlepszą metodą na rozwiązanie dowolnego problemu jest stworzenie nowego typu przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności inaczej być nie może. Z drugiej strony pewnie dwa nowe więzienia znacząco zmniejszyłyby problem. Ciekawe tylko ile to kosztuje. Ciekawe też czy na zmniejszenie zaludnienia wpłynie planowana nowelizacja ustawy o opaskach. Jej obecne przepisy są tak sformułowane, że i tak ktoś kto się kwalifikuje do opaski tak naprawdę powinien dostać zawias.

 11. PAK Says:

  Kiedyś to byłby sukces — przekroczona norma w czynie pierwszomajowym, a teraz? Nawet minister się nie chwali swoją surowością…

 12. Quake Says:

  @basia: no właśnie. Z tej sprawy – istotnie szokującej – zrobioną medialną szopkę. Najpierw sprawcom postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej a następnie sam minister zainteresował się dlaczego delikwenci jeszcze nie siedzią (media podają, że wszyscy złożyli wnioski o odroczenie wykonania kary).

  @Zodndrak: nowe więzienia zapewne zaczniemy budować dopiero jak wysokość zasądzanych odszkodowań zacznie przewyższać koszt budowy nowych więzień. A na niecelowość wprowadzania dozoru elektronicznego (w tym pierwotnie uchwalonym kształcie) wskazywano jeszcze w trakcie prac legislacyjnych. Ale kto by tam słuchał ekspertów…

  @PAK: faktycznie, zapał do przekraczania norm nieco stopniał… 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: